Jaké barevné schéma je nejlepší zvolit pro děti?

Všichni rodiče si dobře uvědomují, jak je důležité pohodlí v dětském pokoji. Koneckonců, dokud se dítě stává osobností a je u něj tvořil druh myšlení, jaké jsou to charakterové rysy a ostatní, je velmi důležité, v jakém prostředí se nachází. A dětský pokoj je místo, kde nejvíce vaše dítě tráví času. Proto stojí za to si uvědomit, že různé barvy v místnosti, tak či onak vliv na psychiku dítěte.

Odborníci tvrdí, že dětská psychika je jemně vnímá prostředí.

V pokoji dítě do 2 let se doporučují měkké barvy, takže stěny a dětský nábytek v místnosti by měla být v jemných a světlých odstínech.
Kombinace barev

Vědci prokázáno, že je nádhernou kombinací barev jsou modrá a měkké žluté. Tato kombinace vytváří efekt bezpečí a pohodlí. A také přispívá k výborné náladě.

V takovém interiéru se dítě nemusí jen tiše uvolnit, ale i dozvědět se něco nového pro sebe.

Vyhněte přechodů v ponuré barvy. Protože to bude mít negativní vliv na náladu dítěte.

Je to teď docela populární mezi návrháři používají kombinaci bílé s barevnými šťavnaté barvy. Koupelna vypadá docela zábavné a v pohodě, ale bílé stěny nejsou příliš vyvíjejí tlak na psychiku. Protože v místnosti je přítomen více bílé, ale zároveň světlé skvrny dávají tu dětskou atmosféru, která je potřebná pro místnosti dítěte.

Ale také stojí za to vzít v úvahu i věk samotného dítěte
Která kombinace nejlépe bude vyhovovat podle věku?

Pro novorozence je ideální pokoj v jemně modré nebo tyrkysové barvy cestovní postýlky, stejně jako je světle olivově a světle fialová.

Pro něco starší děti již mohou kombinovat světlé barvy. Například do místnosti, dívky, může být světle růžové, a v místnosti chlapeček – světle modrá.

V pokoji teenager věci jsou trochu jinak. Již tak není 3d tapety potřeba tyto měkké tóny. A je lepší poslouchat již k jeho přání. Protože místnost již by se měl zobrazit jeho vnitřní svět, protože to je v takové místnosti se bude cítit pohodlně.

Reklamy